KOLEJNY TREND JESIEŃ-ZIMA 2016/2017 – KRATA/NEXT FALL – WINTER 2016/2017 TREND – TARTAN

Dzisiaj pokażę Wam pierwszą spódnicę na blogu. Uszyłam ją już chyba miesiąc temu, ale przez to, że w grudniu wciąż lało i wiało, a dni były krótkie i ciemne, nie było sposobności, aby zrobić wcześniej zdjęcia. W końcu nadeszła piękna, słoneczna, wolna sobota, więc taką okazję należało wykorzystać:)

Krata to kolejny trend tego sezonu. Występuje w najróżniejszych odsłonach, fakturach i połączeniach. Dozwolone jest zarówno noszenie kraty od stóp do głów, jak i łączenie jej z innymi geometrycznymi kształtami. Obowiązkowo nosimy kratę w stylizacjach typu oversize, jak i klasycznie, nadając naszym stylizacjom paryskiego lub brytyjskiego szyku.

http://en.vogue.fr/fashion?page=88

Grudniowy numer Burdy kupiłam właściwie tylko ze względu na wykrój spódnicy w kratę z falbaną. Prosta, z ciekawym detalem, doskonale wpisuje się w panujące trendy. Dla jasności jest to spódnica nr 105. Uszyłam ją z wełny (właściwie wełny to jest tu tylko 20%, reszta to poliester, ale tak producent opisał materiał) i podszyłam resztką podszewki w bordowym kolorze. Polecam wykrój, szyje się łatwo, a ciepła spódnica na zimę każdej z nas się przyda. Wzór kraty, który wybrałam ciężko zestawić z czymkolwiek. Nie wiem czy to wina kolorów, czy tej falbany, ale sporo się natrudziłam aby znaleźć w swojej szafie dodatki do spódnicy, a i tak nie jestem w 100% zadowolona.

Przedstawiam Wam kilka stylizacji, może znajdziecie coś dla siebie, a może macie jakieś inne propozycje?:

 1. Na spacer za miastem – z kaloszami, podkolanówkami, swetrem i czapką
 2. Do pracy – z oficerkami, koszulą i ponczem
 3. Na co dzień, do szkoły, na uczelnię – z trampkami, koszulą w paski, kardiganem i czapką (przy -20 °C w Polsce może średnio się sprawdzi, ale w miejscu, w którym przebywam obecnie trampki zimą i gołe kostki to normalka :p)Z moim małym przyjacielem z sąsiedztwa, który już drugi raz towarzyszył mi podczas robienia zdjęć:)
English

Today I’ll show you first skirt on my blog. I made it about month ago, but because of that in December it was all the time raining, blowing and days were dark and short, there was no opportunity to take pictures before. Finally beautiful, sunny and free Saturday has came and I had to use this nice weather:)

Tartan is another trend of this season. It comes in a variety of textures and combinations. It’s allowed to wear it from head to toe, and mix it with other geometric prints. Mandatory wear plaid in oversize way and classic, by giving your stylization Paris or British look.

I bought december Burda only because of plaid skirt with flounce pattern. Simple, with an interesting detail, it fits perfectly into the current trends. It’s a skirt No. 105. I made it from wool (there is actually only 20% of wool, the rest is polyester) and lining in burgundy color. I recommend this pattern, because it’s easy to sew. Besides warm skirt is perfect for winter time. Tartan which I chose is very difficult to set with other garments. I don’t know if it’s because of the colors or flounce, but I had a lot of  difficulties to find in my wardrobe something that fits to this skirt, and I’m still not 100% satisfied.

Above you can find few ways of wearing this skirt. maybe you will find out something for yourself or maybe have you got other suggestions?:

 1. For a walk  – wellingtons, knee socks, sweater and cap
 2. To work – boots, shirt and poncho
 3. Casual – trainers, stripes shirt, cardigan and cap

4 Replies to “KOLEJNY TREND JESIEŃ-ZIMA 2016/2017 – KRATA/NEXT FALL – WINTER 2016/2017 TREND – TARTAN”

 1. Hi Sylvia. Your skirt is beautiful. That skirt caught my eye when I saw the pattern in Burda and your version is equally eye-catching as the magazine one. The tartan you used is cute too!

  1. Thank you so much Kate for your comment:) I’m very glad you like this skirt:)

 2. Tez zastanawiam się nad uszyciem tej spódnicy:) najbardziej podoba mi się wersja z ponczem:)

 3. Spódnica jest szałowa!

Dodaj komentarz