TREND JESIEŃ-ZIMA 2016/2017 NR 4 I 5 – PASKI I SZAROŚĆ / FALL-WINTER TRENDS NO. 4 & 5 – STRIPES AND GRAY

Kolejna odsłona trendów na obecny sezon. Dzisiaj coś, co chyba nigdy nie wychodzi z mody, a mianowicie ubrania w paski i w odcieniach szarości.

Paski królują właściwie w każdym sezonie -od szerokich po wąskie, od pionowych po poziomie, od kolorowych po czarno-białe… Gdy umiejętnie dobierzemy je do swojej figury i typu urody, możemy stworzyć prosty w formie, ale bardzo ciekawy look. W tym sezonie znajdziemy również różne ich rodzaje – od klasycznych czarno-białych, poprzez kolorowe ich zestawienia aż po prążki (w garniturach damskich):

http://www.fashionisers.com/trends/fall-winter-2016-2017-print-trends/
http://www.fashionisers.com/trends/fall-winter-2016-2017-print-trends/
Tibi, Max Mara, Calvin Klein, Trussardi (fot. East News)
Tibi, Max Mara, Calvin Klein, Trussardi (fot. East News)

Szary to chyba ulubiony kolor wszystkich kobiet… Dlaczego? Dlatego, że pasuje każdej z nas. Kolor bazowy, który jest chyba tak samo nieśmiertelny w trendach jak klasyczna czerń, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Najpopularniejszym w tym sezonie jest ten w odcieniu skóry rekina. Szary występuje głównie w stylizacjach retro i ubraniach stylizowanych na męskie. Ponadto ciekawym trendem jest łączenie kilku ubrań w różnych odcieniach tego koloru:

http://www.fashionisers.com/trends/fall-winter-2016-2017-color-trends/
http://www.fashionisers.com/trends/fall-winter-2016-2017-color-trends/
Jason Wu, Proenza Schouler, Marc Jacobs, Giorgio Armani (fot. East News)
Jason Wu, Proenza Schouler, Marc Jacobs, Giorgio Armani (fot. East News)

Muszę przyznać, że mi te trendy bardzo odpowiadają. Lubię szary oraz paski i chętnie sięgam w sklepach po ubrania w tym kolorze i z tym wzorem. Dlatego, gdy zobaczyłam w sklepie z materiałami szarą dzianinę żakardową w pionowe prążki, nie mogłam się powstrzymać i ją kupiłam:) Wiedziałam, że powstanie z tego prosta, dopasowana sukienka o długości midi i rękawem do łokcia. Wybrałam wykrój nr 114 z Burdy 11/2015.

20160930_122126

Zrezygnowałam z zamków, gdyż moja dzianina rozciąga się na tyle, że wkładam sukienkę bez problemu przez głowę. Ponadto zwęziłam dół, aby sukienka bardziej przypominała ołówek i skróciłam rękaw. Nie robiłam odszycia podkroju szyi, gdyż materiał się nie strzępi. Sukienka nie jest aż tak dopasowana jak zakładałam, ale jest wygodna i można ją nosić na różne sposoby:

Elegancko – sukienkę zestawiłam z marynarką H&M, szpilkami Venezia i torebką H&M:

20161009_120123

20161009_115739

20161009_120358

20161009_120348

Sportowo – sukienkę zestawiłam z bluzą Reserved, butami Adidas, czapką Mackenzie i torbą Converse:

20161009_121258

20161009_121207

English

The next view of trends for this season. Today something that probably will never go out of fashion – clothes with stripes and in shades of gray.

Stripes dominate every season -from wide to the narrow, from vertical to the horizontal, from colorful to black and white… When we choose them to our figure and beauty type properly, we can create simple in form and very interesting look. In this season we will also find various kinds of stripes – from the classic black and white, through set together different colors to the narrow stripes (in ladies suits).

Grey is probably the most favourite color of all women … Why? Because it fits to every of us. The basic color, which is probably as immortal in trends as classic black, especially in the fall and winter season. The most popular in this season is this in the shade of shark skin. Gray occurs mainly in the retro styling and clothes modeled on male. In addition, very interesting trend is to combine several of clothes in various shades of gray.

I must admit that I really like this trends. I love gray and stripes and I willingly catch clothes in that color and pattern in shops. Therefore, when I saw in the shop with fabrics gray jacquard knitwear with vertical stripes, I couldn’t resist and I bought it 🙂 I knew that I want to sew simple, fitted dress with a midi length and sleeves to the elbows. I chose the pattern No. 114 from Burda 11/2015.

I didn’t sew in zips, because my fabric stretches so much that I put a dress without a problem through my head. Moreover, I narrowed the bottom of dress to make it more like a pencil dress and I cut sleeves. I didn’t make neck facing, because the fabric doesn’t fray. Dress is not as fit as I assumed, but it’s comfortable and can be worn in different ways:

Elegant – I set dress together with H&M jacket, Venezia highheels and handbag H&M.

Sport – I set dress together with Reserved blouse, Adidas shoes, Mackenzie cap and Converse handbag

14 Replies to “TREND JESIEŃ-ZIMA 2016/2017 NR 4 I 5 – PASKI I SZAROŚĆ / FALL-WINTER TRENDS NO. 4 & 5 – STRIPES AND GRAY”

  1. hehe, chciałabym też tak zawsze wiedzieć 😀 Dzięki!

 1. Świetna sukienka. Obie stylizacje mi się podobają. Pozdrawiam:-)

  1. Dziękuję Beata i również pozdrawiam!!! 🙂

 2. Sylwio, co za piękny blog! I jak zobaczyłam zdjęcia, to wiedziałam, że to Norwegia. Gdzie tu mieszkasz? Ja w Sætre – i też sobie tutaj szyję. Chociaż dobrego źródła tkanin na miejscu nie znalazłam.
  Co do sukienki, to śliczna, bardzo dobrze w niej wyglądasz. A te płaszcze i narzutki są do niej cudowne.
  W wolnej chwili muszę tu więcej pobuszować u Ciebie.
  Pozdrawiam!

  1. Dziękuję! 🙂 Mieszkam w Sandnes koło Stavanger. Kupuję materiały w Stoff og Stil – można tam też zamawiać on-line:) Nie widziałam wcześniej Twojego bloga, więc zaraz też sobie tam pobuszuję:) Pozdrawiam!

  2. A ja właśnie nie polubiłam się ze Stoff og Still (a to jedyny sklep, który tu znam), więc po szmaty jeżdżę głównie do Polski. Miałam nadzieję, że znasz jakieś lepsze źródełka 😉

 3. Powiem, że sukienka jest bardzo ładna, te prążki chodzą za mną od początku lata, ale nie spotkałam takiej tkaniny, fajnie dobierasz dodatki a torebka z Venezii zawróciła mi w głowie.
  Pozdrawiam 🙂

  1. Dzięki Aneta!! 🙂 mam nadzieję, że znajdziesz tkaninę i też uszyjesz sobie coś w prążki, a znając Ciebie, to na pewno będzie coś extra:) Pozdrawiam! 🙂

 4. Świetna ta sukienka, też zwróciłam na nią uwagę po zakupieniu tego numeru z Burdy. Chyba się na nią skuszę, ponieważ Twoja interpretacja bardzo mi się podoba:-), pozdrawiam.

  1. Na mnie jest troszkę za duża, choć nie jestem pewna, czy to nie wina tego modelu, więc uważaj, jeśli się na nią zdecydujesz:) pozdrawiam;)

 5. Tyle razy patrzyłam na ten model ale sukienka wydawała mi się jakaś przeciętna ale Twoja robi wrażenie. Rewelacja. Wyruszam na poszukiwania odpowiedniej tkaniny. Pozdrawiam.

 6. Wersja elegancka bardzo przypadła mi do gustu. Zastanawiam się… jakby tu znaleźć taką mega rozciągliwą tkaninę, to może i na mój 7-8 miesięczny brzuchol ciążowy też by stykła?
  Szary podoba się nawet mojej dwulatce – więc pod zdaniem że wszystkie kobiety kochają szarości podpisuje się obiema rękoma 🙂

  1. Myślę, że ta sukienka jest idealna dla kobiet w ciąży, bo nie jest aż tak dopasowana, a przy odpowiednio rozciągliwym materiale na pewno brzuszek by się zmieścił:D

Dodaj komentarz