TRENDY JESIEŃ-ZIMA 2016/2017 NR 2 I 3 – PELERYNY I RÓŻ / FALL-WINTER 2016/2017 TRENDS NO. 2 & 3 – CAPES AND PINK

Czas na następną odsłonę trendów na obecny już sezon:) Ponieważ nie wystarczyłoby mi czasu na przedstawienie większości z nich, postanowiłam łączyć dwa w jeden:) Pierwszym z dwóch, które chcę przedstawić dzisiaj, są peleryny. W zasadzie to nic nowego, bo królują już kolejny sezon, jednak ciekawi mnie ile z Was ma ten rodzaj okrycia w swojej szafie? No właśnie, może warto to zmienić? Są ciekawą alternatywą dla kurtek i płaszczy i można je nosić na różne sposoby.

Prada, Chloe, Missoni, Marni (fot. East News)
Prada, Chloe, Missoni, Marni (fot. East News)

Drugim z trendów jest róż. Tak, róż:) Troszkę dziwny kolor, jak na trwający sezon, jednak moim zdaniem jest to bardzo ciekawa propozycja, bo czy zawsze jesień i zima musi być szara i ponura? Gama różu jest bardzo szeroka i każdy może znaleźć odcień odpowiedni dla siebie. Już w ubiegłym roku można było znaleźć w sklepach ubrania w pastelowych odcieniach tego koloru. W tym roku stawiamy na bardziej intensywne, bądź łączymy z żółtym. Ponadto róż będzie też kolorem wiosny, więc może warto uzupełnić garderobę ubraniami w tym kolorze?

Delpozo, Rochas, Creatures of Comfort, Vivienne Westwood (fot. East News)
Delpozo, Rochas, Creatures of Comfort, Vivienne Westwood (fot. East News)

Moją propozycją na ten sezon jest różowa peleryna:) Wiedziałam już od dawna, że muszę uszyć coś w tym kolorze. Początkowo miał to być płaszcz, jednak lubię się wyróżniać i postanowiłam, że uszyję pelerynę. Wybór wykroju nie był trudny, bo przymierzałam się już do niego w tamtym roku, a jest nim wykrój nr 115B z Burdy 9/2015. Do uszycia tej peleryny zaleca się dwustronne materiały, jednak nie znalazłam odpowiedniego. Wybór padł zatem na koralową wełnę i kontrastową jasno-szarą podszewkę i guziki. 

 20160924_113407Nie będę się rozpisywać o szyciu, bo nie ma za bardzo o czym. Jest to bardzo prosty do uszycia model. Mi nie do końca odpowiada, bo peleryna poszerza optycznie ramiona, co przy moich i tak już szerokich, nie wygląda zbyt zgrabnie. Z peleryny najprawdopodobniej powstanie w przyszłości coś innego, a póki co przedstawiam efekt końcowy:

20160927_132011

Jak już pisałam, peleryny można nosić na różne sposoby. Swoją zestawiłam z: Dżinsami Pull&Bear, koszulą H&M, botkami Venezia, kapeluszem Lindex i torebką Bershka.

20161002_170825

20161002_170939

20161002_171123

20161002_170515

English

Time for next view of present season trends 🙂 Because I haven’t got time to show most of them, I decided to mix two in one 🙂 First of two that I want to present today are capes. In fact, this is nothing new, because capes were fashionable last winter season too, but I wonder how many of you have this kind of garment in your wardrobe? Well, maybe do you want to change it? Capes are an interesting alternative to jackets and coats and can be worn in many different ways.

The second trend is pink. Yes, pink 🙂 A little bit strange color like for the lasting season, but in my opinion this is a very interesting proposal. Do always autumn and winter have to be gray and gloomy? Pink range is very wide and you can easily find the right shade for yourself. Last year we could find in stores clothes in pastel shades of that color. This year we focus on more intense or mix with yellow. In addition, pink will be also the color of spring, so maybe it’s worth to complete wardrobe with clothes in this color?

My proposal for this season is pink cape 🙂 I knew for a long time that I have to sew something in this color. In the beginning I wanted to sew a coat, but I like to stand out, so I decided to make a cape. The choice of pattern wasn’t difficult, because I wanted to use it year ago and that is pattern No. 115B from Burda 9/2015. It was recommended to use double face fabric, but I didn’t find suitable, so I chose coral wool and contrasting light gray lining and buttons.

I’m not going to write about sewing, because there is nothing to write about. It is very easy model to sew. I don’t like myself in this cape because it makes my arms much wider and that I hate. I will probably use cape to sew something different in the future but so far I present the final result above:) 

I wear my cape with jeans Pull&Bear, shirt H&M, ankle boots Venezia, hat Lindex and handbag Bershka.

One Reply to “TRENDY JESIEŃ-ZIMA 2016/2017 NR 2 I 3 – PELERYNY I RÓŻ / FALL-WINTER 2016/2017 TRENDS NO. 2 & 3 – CAPES AND PINK”

  1. Wybierasz ciekawe kolory i to wtedy wygląda super, pięknie odszyłaś, szkoda że będziesz ją przerabiać bo według mnie jest bardzo fajna. 🙂

Dodaj komentarz