SUKIENKA VINTAGE/VINTAGE DRESS

Przedstawiam Wam sukienkę, którą uszyłam na konkurs urodzinowy Burdy. Dla tych, co nie wiedzą – konkurs polegał na uszyciu na podstawie dowolnego wykroju Burdy  stylizacji vintage . Ponieważ nie dostałam się do półfinału, mogę teraz pokazać moją konkursową pracę (wcześniej nie mogłam, gdyż regulamin tego zabraniał). 

20160921_113710

Długo zastanawiałam się nad wyborem wykroju. Nie wiedziałam czy uszyć coś w stylu lat 20-tych, 50-tych czy 60-tych. W końcu postawiłam na lata 50-te. Wybór padł na koronkową „księżniczkę”. Połączyłam górę z sukienki York (tylko do linii talii) oraz dół z sukienki Grace – oba wykroje z wydania specjalnego Burda Vintage Cudowne lata 50-te 3/2014. Podszewkę uszyłam z satyny – teraz stwierdzam, że mogłam wybrać lżejszy materiał, bo przez dużą liczbę zakładek, a przez to dużą ilość materiału, spódnica jest bardzo ciężka. Nie czuję się dobrze w tego typu sukienkach, więc mam nadzieję, że uda mi się ją sprzedać, może przyda się komuś na jakąś uroczystość. Za dużo pracy w nią włożyłam, aby miała teraz wisieć w szafie:) 

Moją stylizację uzupełniłam satynową wstęgą, sztucznymi perłami, makijażem w stylu lat 50-tych i lakierkami:

20160903_192338

20160903_192513

20160903_192538

20160903_193122

English

I present you a dress which I made for Burda birthday competition. For those who don’t know – the aim of competition was sewing vintage styling under any Burda pattern. Because I wasn’t chosen to semi-finals, I can show now my competition work (before I couldn’tt, because it was forbidden).

I couldn’t choose pattern for a long time. I didn’t know whether sew something in the style of the 20’s, 50’s or 60’s. In the end, I chose 50’s. The choice fell on lace „princess” dress. I put together up of dress York (only to the waist) and the bottom of dress Grace – both patterns of the special edition of Burda Vintage Wonder Years 50th 3/2014. I made satin lining – now I know I could choose a lighter material, because for a large number of pleats and large piece of fabric, the skirt is very heavy. I don’t feel comfortable in this type of dresses, so I hope I will sell it. It may be useful for someone at some kind of ceremony. Too much work I put into it, to hang it in the closet now:)

I set my dress with satin ribbon, artifical pearls, makeup in style of the 50’s and highheels.

11 Replies to “SUKIENKA VINTAGE/VINTAGE DRESS”

 1. nie wybrali Cię!?? nie znają się nic a nic! strasznie mi się podoba 🙂

 2. Świetnie wpisałaś się tą sukienką w klimat vintage, jestem pewna że Twój projekt spotka się z dużym zainteresowaniem w przypadku sprzedaży. Gratuluję wyróżnienia od Doroty z myselfbymglej:-).

  1. Dziękuję!:) Właśnie okazuje się, że sukienka podoba się osobom o większym rozmiarze niż mój, więc mam problem ze sprzedażą… Spróbuję jeszcze na allegro, ale ta pora roku chyba nie sprzyja kupowaniu tego typu sukienek, wobec czego przyjdzie mi czekać do wiosny:D Pozdrawiam!

 3. Przepiękna sukienka!

 4. Sukienka jest prześliczna. Uwielbiam klimat lat ’50. Koronki, szarfy wiazane w talii, wijacy sie dół. Wygladasz zachwycająco.

 5. Piękna sukienka i szycie perfekcyjne, wyglądasz w niej jak z bajki. 🙂

 6. Wow! Śliczna jest ta sukienka :))) Szkoda, że nie wygrała w konkursie, zapewne będą następne konkursy ! Proszę się nie poddawać :))))) Pozdrawiam

 7. Super! Sukienka jest boska. Zainspirowałaś mnie. Dziękuję 🙂

  1. Paulina says:

   P.S. Skąd koronka?

  2. Bardzo mi miło, że się podoba 🙂 Koronkę kupowałam w sklepie stacjonarnym 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz