MOJA ULUBIONA / MY FAVOURITE

Chyba już pisałam, że będzie więcej sukienek maksi? Tym razem chcę Wam pokazać moją ulubioną. Od dawna chciałam uszyć długą sukienkę z rozcięciem, lecz nie do końca wiedziałam jak miałaby wyglądać i w którym miejscu zrobić rozcięcie. W końcu postanowiłam, że będzie to prosta sukienka z głębokim dekoltem na plecach, gumką w talii i rozcięciem z przodu mniej więcej do połowy uda.

20160911_113342

Materiał kupiłam ponad rok temu na letniej wyprzedaży. Jest to wzorzysta wiskoza. Podszewkę uszyłam z szyfonowej spódnicy kupionej dawno temu w SH za 1,50 zł. Góra to bluzka nr 114 z Burdy 4/2016, a dół to prostokąt. Jeśli chodzi o wykrój bluzki, to zrezygnowałam z paska na plecach, gdyż chciałam, aby od czasu do czasu jedno ramię zalotnie się odsłaniało 😉 Sukienkę uszyłam w kwietniu, a zdjęcia zostały wykonane w czerwcu podczas krótkiego urlopu na wyspie Fogn. Uzupełnieniem poniższej stylizacji jest kapelusz Lindex. Na tą chwilę jest to moja ulubiona sukienka – zwiewna, lekka, wygodna i bardzo kobieca, szczególnie efektowna gdy wieje wiatr 🙂 Można ją zestawić (w zależności od pogody i okazji) z sandałkami, balerinkami lub szpilkami oraz marynarką lub kardiganem. Może kiedyś, w przypływie czasu, pokuszę się o uzupełnienie posta dodatkowymi zdjęciami z moimi ulubionymi stylizacjami z tą sukienką w roli głównej:)

20160701_161713

20160701_161625

20160701_161932

20160701_161938

English

Didn’t I write that there will be more maxi dresses? Yes, I did and this time I want to show you my favourite. For a long time I wanted to sew a long dress with a slit, but I didn’t know how I would like it to look like and where to make a slit. In the end I decided it will be a simple dress with a deep neckline on the back, elastic in waist and open at the front until about mid-thigh.

I bought fabric an year ago on the summer sale. It’s printed viscose. Lining is sewn from chiffon skirt which I bought long time ago in SH for 1,50 PLN. Top is a blouse number 114 from Burda 4/2016, and the bottom is a rectangle. I didn’t sew belt on back neckline, because I wanted one arm to be exposed. I made this dress in April, and the photos were taken in June during a short holiday on the island Fogn. Styling is complemented by the hat from Lindex. At the moment this is my favourite dress – airy, light, comfortable and very feminine, especially impressive when it’s windy 🙂 You can set it (depending on weather and occasion) with sandals, ballerina shoes or highheels and jacket or cardigan. Maybe one day I will put more photos with my best sets with this dress in main role.

 

2 Replies to “MOJA ULUBIONA / MY FAVOURITE”

  1. Sukienka jest prze-pię-kna!!
    Bardzo mi się podoba, idealna na lato 😀

Dodaj komentarz