WYKROJE I MATERIAŁY / PATTERNS AND FABRICS

Aby uszyć ubrania potrzebne nam są oczywiście wykroje i materiały. Skąd je biorę? Chciałabym móc powiedzieć, że sama wykrajam ubrania, niestety nie potrafię. Umiem tylko uszyć spódnicę z prostokąta… 🙂 Planuję zrobić kurs kroju, jednak dopiero jak wrócę do kraju na stałe. Póki co korzystam z gotowych szablonów, dostępnych w popularnym miesięczniku Burda Style. Są również inne, jednak nigdy nie znalazłam w nich nic dla siebie, a w każdej Burdzie jest choć jedna rzecz warta mojej uwagi 🙂

Jeśli chodzi o materiały, to od samego początku kupuję je w sklepie Stoff og Stil (www.stoffogstil.no). Jest to sklep sieciowy, dostępny w kilku europejskich krajach. Można tam kupić wszystko: od maszyn do szycia, materiałów i wykrojów po akcesoria. Materiały są bardzo dobrej jakości, nigdy się nie zawiodłam. Ceny są różnorodne, jak na norweskie warunki powiedziałabym nawet, że jest całkiem tanio.

To tyle tytułem wstępu do bloga. W następnych wpisach pokażę Wam moje ubrania…

English

To sew clothes we need of’course patterns and fabrics. Where do I take it from? I wish I could say that I make patterns by myself. Unfortunately I can’t. I can only sew rectangle skirt… 🙂 I plan to do a course when I come back to Poland. So far I’m using patterns from popular magazine Burda Style. There are also available other magazines, but I have never found anything interesting.

I buy fabrics in shop Stoff og Stil (www.stoffogstil.no), which is known in few european countries. You can buy there everything: sewing machines, fabrics, patterns and accessories. Fabrics are in very good quality and I have never been disappointed. Prices are varied, I would even say that it is quite cheap comparing to the cost of living in Norway.

That was introduction to my blog. In next posts I will show you clothes that I made 🙂

 

Dodaj komentarz